• NÁSTUP DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY – 5. SEPTEMBRA 2022

• Prevádzka materskej školy je od 6,30 do 17,00 hod.

Rodič s dieťaťom môže ísť do šatne, kde dieťa vyzlečie a odovzdá triednej učiteľke v danej triede.Novoprijaté deti – rodičia prípadné požiadavky na učiteľky odovzdajú napísané na lístočku s označením mena dieťaťa (napr. výnimky zo stravovania, skorší odchod a pod.).

Deti triedy Včielky budú mať adaptáciu t. z., že začínajú dvojhodinovým pobytom v MŠ.

Ďalšie dni určia dĺžku pobytu v MŠ triedne učiteľky Včielok.

Materská škola je situovaná v dvoch budovách: hlavná budova a prístavba.   Každá z budov má samostatný vchod (hlavná budova – žltá brána, prístavba – červená brána).

Rozdelenie tried v jednotlivých budovách:

Prístavba:                     prízemie – Včielky + Motýliky

poschodie – Lienky + Veveričky

Hlavná budova:    prízemie – Sovičky + Žabky

poschodie – Lastovičky + Zajkovia

Organizačné pokyny k začiatku  nového šk. roku 2022/2023

• Nástup detí do materskej školy v novom šk. roku je  05. septembra 2022  do 8,00 hod.
              • Deti, ktoré nemôžu nastúpiť, rodičia odhlásia cez EduPage, prípadne telefonicky najneskôr do 7,30 daného dňa.
              • Rodičia novoprijatých detí odovzdajú triednym učiteľkám fotokópiu kartičky poistenca, splnomocnenie na vyberanie detí z MŠ, vyhlásenie o bezinfekčnosti  (poslať cez EduPage).
              • Rodičia všetkých detí odovzdajú vyhlásenie o bezpríznakovosti (cez EduPage).
              • V triede VČIELKY bude prebiehať adaptačný proces, to znamená, že deti v 1. deň nastúpia na 2 hodiny, každým ďalším dňom sa im pobyt bude predlžovať v závislosti od adaptácie.
              • Ostatné deti nastupujú na celý deň, prípadne kratšie podľa rozhodnutia rodičov (doporučujeme deťom, ktoré sú v MŠ prvý krát skrátiť pobyt v MŠ na doobedie).
              • Deti, ktoré budú v MŠ na celý deň si prinesú pyžamo.
              • Všetky deti musia mať pevné prezuvky (nie šľapky) , v skrinke náhradné základné oblečenie a spodnú bielizeň.
              • Prezuvky a pyžamá musia byť podpísané.
              • Rodičia podľa umiestnenia tried v budovách, nájdu v šatni skrinku označenú menom dieťaťa, dieťa prezujú, vyzlečú vrchné šatstvo a odovzdajú dieťa do danej triedy, danej učiteľke.
              • Šatne sú pre dve triedy na jednom poschodí, v prístavbe spoločné, v hlavnej budove samostatne.
              • Deti sa odovzdávajú a vyberajú z MŠ od triednych učiteliek, všetky individuálne potreby detí riešia rodičia s triednymi učiteľkami.
              • Lúčenie s deťmi prosíme skrátiť na minimum.
              • Hračky, nápoje, lieky a  jedlo akéhokoľvek druhu je zakázané nosiť do materskej školy.
              • Všetci rodičia a sprevádzajúce osoby detí sú povinní riadiť sa pokynmi zamestnancov materskej školy.
              • Od septembra 2022 začíname v rozšírenom rozsahu používať EduPage. Vyhlásenie o bezinfekčnosti, odhlasovanie detí, ospravedlnenky môžete poslať prostredníctvom EduPage.
              • Všetky potrebné tlačivá nájdete na webovej stránke materskej školy https://www.msjkralastupava.sk/a/tlaciva-na-stiahnutie.

Prajeme úspešný nástup do nového školského roka.

Kolektív materskej školy.

• Vážení rodičia,

V týchto dňoch ste dostali  na email  prístupové heslo k Vášmu rodičovskému kontu EduPage

Rodičia z rodičovského konta môžu elektronicky zadávať ospravedlnenky,  komunikovať s učiteľmi, odhlasovať deťom stravu v jedálni, uhrádzať školské poplatky, ...

Postup:
            PC:

1. Otvoríte si web stránku materskej školy:  https://www.msjkralastupava.sk/
            2. Zadáte prihlasovacie meno t. j.  emailová adresa, ktorú ste poskytli škole a prišlo Vám na ňu heslo.
            3. Zadáte heslo.

Mobil:

1. Stiahnete si mobilnú aplikáciu EduPage.
            2. Prihlasovacie meno - emailová adresa, ktorú ste poskytli škole a prišlo Vám na ňu heslo.
            3. Zadáte heslo.

• Vážení rodičia,

prevádzka materskej školy v mesiaci august bude prerušená v dňoch 30. a 31. augusta 2022 z dôvodu dezinfekcie priestorov po augustovej prevádzke.

02. septembra 2022 bude z organizačných dôvodov udelené riaditeľské voľno v súlade § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, na základe rozhodnutia riaditeľky MŠ J. Kráľa v Stupave.

Prevádzka materskej školy v novom školskom roku začína 05. septembra 2022.