• ZÁPIS

• detí na šk. rok 2021/22 sa uskutoční od 02. 05. do 13. 05. 2021.

Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe žiadosti zákonného zástupcu. Súčasťou žiadosti je potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa obsahujúcej údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. Žiadosť musí byť podpísaná obidvomi zákonnými zástupcami.

Tlačivo žiadosti je dostupné na: www.msjkralastupava.sk

Spôsob podávania žiadostí:

• emailom na adrese jkskolka@gmail.com
            • poštou /vhodením do poštovej schránky na bráne materskej školy
            • elektronickou schránkou
            • osobne 9. 5. 2022  od 13,00 do 17,00 hod.

Kritéria prijímania detí do materskej školy na rok 2022/23:

• prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné
            • detí s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania,
            • deti, ktorých súrodenci už navštevujú materskú školu,
            • podľa dosiahnutého veku zostupne (5,4,3 rokov veku – podľa dátumu narodenia) do naplnenia kapacity jednotlivých tried – vekových skupín
            • prípad hodný osobitného zreteľa: ak sa rodič ocitne v nepredvídateľnej životnej situácii (smrť jedného z rodičov)

Deti, musia spĺňať základné hygienické požiadavky a samoobslužné činnosti (nemať plienky ani na spanie, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, použije WC, oblečie základné časti odevu).

• Upozornenie

• pre rodičov, ktorých deti nenastupujú do 1. ročníka ZŠ v školskom roku 2022/23 a budú pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania ešte jeden rok v materskej škole:

Rozhodnutie o pokračovaní povinného predprimárneho vzdelávania vydáva riaditeľka materskej školy na základe dokladov, ktoré sú rodičia povinní predložiť:

- súhlas centra pedagogicko-psychologického poradenstva

- súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast

- informovaný súhlas zákonných zástupcov

V prípade, ak rodič nepredloží aj len jeden z týchto dokladov, riaditeľka MŠ nemôže vydať rozhodnutie o pokračovaní povinného predprimárneho vzdelávania a dieťa musí nastúpiť na plnenie povinnej školskej dochádzky.

• Upozornenie!

• Vážení rodičia,

vzhľadom na mimoriadnu situáciu v našej MŠ, obmedzujem prevádzku MŠ len na doobedie v dňoch utorok, streda, štvrtok, z dôvodu pozitívnych zamestnancov školskej kuchyne. Materská škola nie je schopná zabezpečiť celodenné stravovanie detí. Preto bude deťom podaná len desiata a do 12,00 hod. si ich musíte vyzdvihnúť v MŠ. Obedovať budú doma.

Ďakujjem za porozumenie.